Rebeliantka o zmarzniętych stopach

Johanna Nilsson
REBELIANTKA O ZMARZNIĘTYCH STOPACH

Tytuł oryginału: Rebell med frusna fötter (2001) Wydawnictwo: Fundacja Szwedzka, Wrocław
Rok wydania: 2004
Liczba stron: 251
ISBN: 83-918915-3-4
Wymiary i oprawa: 125x195 mm, miękka
Gatunek: powieść

Nazywam się Stella Björk i studiuję w Wyższej Szkole Handlowej w Sztokholmie. Właściwie nie chcę być ekonomistką, jestem tutaj przede wszystkim po to, żeby ustalić, jakiego życie nie ma sensu.

Chociaż byłoby super, gdyby udało mi się, jako pierwszej w Szwecji kobiecie przed trzydziestką, zostać dyrektorem banku. Obecnie na tych stanowiskach dominuje 3xG (Gerontokracja Grubych Gości). Irytuje to moją przyjaciółkę Karolinę. Razem z nią i Joakimem założyłam Stowarzyszenie Anonimowych Akcjoholików. Głównie dla żartu, ale na spotkanie w Sali Giełdowej przyszła taka masa ludzi, że teraz stowarzyszenie rozrasta się i wymyka nam spod kontroli.

Pracuję też nad „Zadaniem Lukas”. Lukas należy do kliki z Östermalmu i ma zrealizować marzenia swojego taty. Tyle że wbrew sobie. Tak jak ja lubi balustrady i wysokości. Któregoś razu pokazał mi dach naszej szkoły. Ogrzał mnie, gdy było mi zimno. Powiedziałam mu, że musi się uwolnić. Boi się. Ja też się boję, ponieważ miłość jest groźna, a życie piekielnie trudne, i nadal nie wiem, kim będę ani jaki to wszystko ma sens.

Poza tym jestem właścicielką jaszczurki. Ukradłam ją. Potem poznałam Idę, która jest komunistką i uwielbia Thåströma. Poznałam też Finna, który śpi na ulicy i ma urocze dołki w policzkach.

Fragment powieści
O autorce
Powrót do księgarni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze anonimowe są niemile widziane i zastrzegam sobie prawo do ich kasowania bez dalszych wyjaśnień.