czwartek, 14 lipca 2016

Zmiany?

Zostałem poproszony o wprowadzenie zmian na swoim blogu, gdyż „jest on nieestetyczny”. Chciałbym zapytać, co inni sądzą na ten temat, czy zmiany rzeczywiście są potrzebne. Chodzi o wygląd, nieestetyczne treści rażące odbiorców od Sowy począwszy, przez Królika i Migurę aż po Miłosza, oczywiście zostaną. Drugi zarzut brzmi, że ciężko się po moim blogu poruszać, prawda to?

19 komentarzy:

 1. Ciężko, ponieważ w widoku archiwum (np. miesięcznego) widać teksty - powinno być widać tylko tytuły i zajawki, ew. same tytuły. Tylko to znacznie poprawiłoby funkcjonalność.

  PS Narzekał Pan, że nie da się podpiąć Disqusa, bo w blogspocie mogą zmieniać się końcówki - może warto zainwestować w domenę i podpiąć ją pod blogspota? Nie znam szczegółów, ale wiem, że tak można. Jednolity adres ułatwiłby Panu pracę. Może ktoś bardziej kompetentny pociągnie temat.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląd jest mi obojętny. Nie patrzę na szablon, tylko na treść. Poruszać się po tym blogu rzeczywiście jest ciężko. Niemal wszyscy blogerzy mają u góry bloga alfabetyczny spis recenzji i innych postów. Gdy jest taki spis, czytelnicy mogą szybko znaleźć to, co ich interesuje. Można by dać więcej etykiet i przenieść wyszukiwarkę w bardziej widoczne miejsce. Więcej uwag nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyszukiwarka rzeczywiście mogłaby być bardziej wyeksponowana. Poza tym dla mnie wszystko w porządku (no, ale jestem przyzwyczajona z racji długiego podczytywania).

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam to samo, co baba_potwór :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto włączyć opcję pokazującą ostatnie komentarze, bo one często są pasjonujące, a przy dyskusjach pod starszymi wpisami przechodzą niezauważone.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi najbardziej przeszkadza brak spisu postów, archiwum jest raczej niewygodne - gdy przegląda sie z telefonu to cieżko sie z niego korzysta. Wygląd jest raczej drugorzędna sprawa, ale zawsze troche przyjemniej sie czyta, gdy szablon ladny. Imho teraz blog zbyt piękny nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, tez mam problem z przeglądaniem na telefonie, archiwum mi sie na komórce nie chce rozwijać.

   K.

   Usuń
  2. Dziękuję za wszystkie uwagi. Wyszukiwarkę dałem wyżej, dodałem info o bieżących komentarzach. Nie mogę znaleźć skryptu pozwalającego na stworzenie alfabetycznej listy postów, zawsze coś nie działa (np. pokazuje tylko 150 postów), gdyby ktoś udostępnił, byłbym wdzięczny.
   Czy widok archiwum w telefonie nie jest zależny wyłącznie od blogspota?

   Usuń
 7. Nic mi nie przeszkadza. Widzę wpis - czytam. Jak mam coś do powiedzenia to napiszę, jak nie - to nie. W porównaniu z Twoim mój ex blog to wielowymiarowa odchłań chaosu. Ale ludzie zaglądali i czytali, mimo wszystko. Jeśli Tobie nie przeszkadza, czym tu się przejmować?

  OdpowiedzUsuń
 8. Migura zaprasza do siebie, gdzie jest bardziej estetycznie i mniej hejtersko: http://lukaszmigura.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Przychodzi Migura do Pollaka w gości i mówi wszystkim: chodźcie do mnie, mam ładniejsze mieszkanie i u mnie jest lepsza atmosfera :-). Jak widać Pollak Migury nie wyrzuca, czyli komentarza nie kasuje. Może więc nie jest aż takim hejterem, jak go Migura maluje, za to Migura jak gość się raczej nie zachowuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyne, co robię, to wykorzystuję wpisy Pollaka do promocji własnej osoby :). Gdyby nie wrzucał mojego nazwiska w co drugi wpis, to by nie miało sensu. Ale że mam taki słup ogłoszeniowy w postaci tego pana, to czemu nie skorzystać?

   Usuń
  2. Przejrzałam wpisy pana Pollaka i z przykrością stwierdzam, że nie ma Pana nawet w co dziesiątym. Pan Paweł niestety nie hejtuje Pana bardziej niż innych, nie wypluwa na Pana więcej jadu, nie obrzuca Pana wiekszą ilością błota. Natomiast komentarze zakończone "zapraszam do mnie www.mojblog.domenajakastam.peel" to chyba specjalność 14-letnich blogereczek fanfikowych i kosmetycznych. Widzę, że wreszcie odnalazł Pan swoje miejsce w hierarchii internetu, gratuluję.

   Usuń
  3. Promowanie swojej strony w tak nonszalancki sposób (na cudzym blogu, przy jednoczesnym bezpodstawnym zarzucaniu temuż blogowi hejterstwa) jest dla mnie (i zapewne nie tylko dla mnie) wyłącznie jasnym sygnałem, by od tej strony trzymać się z daleka.

   ~ tomato

   Usuń
  4. @K. Panu Migurze z tej obojętności, co o nim piszę, nazwisko się po prostu multiplikuje, kiedy je już wymienię. Tak swoją drogą trudno o lepszy przykład samozaorania jak reklamowanie swoich wpisów na blogu, na którym udowodniono, że są one pozbawione sensu. Panie Migura, tak z ciekawości zapytam, dlaczego wymienienie pańskiego nazwiska w powyższym kontekście uznał pan za hejterskie. Czy nie jest prawdą, że ma pan negatywną opinię o moim blogu? Że tę opinię podzielają inni wymienieni?

   Usuń
 10. Zdarza mi się wchodzić na blog pana Łukasza, niemniej za takie zachowanie wszędzie indziej dostałby wieczystego bana.
  Co do zmian to mnie nic nie przeszkadza. Nie mam problemów z tym, żeby znaleźć tu interesujące mnie treści, a wygląd to sprawa drugorzędna, chociaż po dłuższym czasie wiecznie ten sam wygląd może się komuś znudzić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nie po to tu wchodzę,żeby oglądać obrazki,wygląd jest mi obojętny,najważniejsza jest treść.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 12. drobna zmiana by się przydała

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest brzydko, ale czytelnie. Moim zdaniem zmiany byłyby miłe dla oka, ale nie są niezbędne.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze anonimowe są niemile widziane i zastrzegam sobie prawo do ich kasowania bez dalszych wyjaśnień.